Technik ekonomista i technik rachunkowości – pod patronatem Banku

19 maja 2022 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uroczyście podpisano umowę patronacką pomiędzy Szkołą, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią.

 

W ramach porozumienia utworzona została Klasa Patronacka w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Umowa partnerska to efekt wielu lat współpracy banku i szkoły, wiele wspólnych inicjatyw oraz angażowanie się pracowników banku w realizację projektów szkoły z zakresu szeroko pojętej ekonomii i finansów. Wszystko to w myśl zasady: “Szkoła dla biznesu- Biznes dla szkoły”. W nakielskim “Staszicu” technikum ekonomiczne i technikum rachunkowości to kierunki z wielkimi tradycjami, podobnymi do tradycji wspierania i kształcenia lokalnych społeczności przez nakielski bank.

 

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele banku na czele z Prezesem Zarządu Sebastianem Stożkiem, przedstawiciele szkoły na czele z Dyrektorem Dariuszem Betscher oraz starosta nakielski Tadeusz Sobol, a oprawę uroczystości przygotowali uczniowie szkoły.