Tarcza 2.0 – złóż wniosek o subwencję

Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią rozpoczął – za pomocą systemów bankowości elektronicznej – przyjmowanie wniosków o dofinansowanie firm w ramach Tarczy Finansowej 2.0. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z 45 branż mogą ubiegać się o subwencje finansowe, których łączna wartość wyniesie 35 mld zł, z czego do mikro i MSP trafi ok. 13 mld zł.


Firmy, które w okresie kwiecień-grudzień 2020 lub październik-grudzień 2020 roku odnotowały spadek obrotów o min. 30% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2019 roku, mogą od 15 stycznia 2021 roku starać się o wsparcie finansowe ze środków PFR. Jeśli spełnione zostaną następujące warunki, subwencja z Tarczy Finansowej 2.0 może zostać umorzona w całości:

 

  • dla mikrofirm zatrudniających od 1 do 9 pracowników, które osiągnęły obrót lub sumę bilansową za 2019 r. do 2 mln euro, subwencja finansowa wynosi 18 tys. zł lub 36 tys. zł na zatrudnionego do maksymalnej kwoty 324 tys. zł. (ich wysokość zależna jest od liczby pracowników i spadku obrotów);
  • dla firm zatrudniających do 249 pracowników, których obrót za 2019 r. był mniejszy lub równy kwocie 50 mln euro, a suma bilansowa mniejsza niż 43 mln euro, subwencje zależne są od prognozy kosztów i przychodów oraz straty brutto do maksymalnej kwoty 3,5 mln zł., pokrywać one będą do 70% ich start.

 

Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji mogą składać przedstawiciele firm, które są klientami Banku w bankowości internetowej (zakładka Tarcza Antykryzysowa / Tarcza Finansowa PFR 2.0). Wniosek oparty jest na oświadczeniach przedsiębiorcy, a jego weryfikację przeprowadzi automatycznie PFR na podstawie danych m.in. z banków (identyfikacja, w tym numer NIP), ZUS (zatrudnienie) i Ministerstwa Finansów (m.in. przychód ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy dla MŚP).

 

Firmy, które złożą wniosek lub otrzymają subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR, nie ponoszą żadnych kosztów np. z tytułu prowizji bankowej czy za rozpatrzenie wniosku.

 

Szczegółowe informacje na temat Tarczy 2.0 są dostępne się na stronie www.pfr.pl. Bezpośredni link to: https://pfrsa.pl/tarcza-finansowa-pfr/tarcza-finansowa-pfr-20.html#mmsp

 

Ponadto Polski Fundusz Rozwoju zaprasza na bezpłatne szkolenia dotyczące subwencji – kliknij i zapisz się na szkolenie https://pfrportal.pl/tarcza-finansowa-2-0/.