Płać łatwo i bezpiecznie z kartą Visa

 

W kraju i za granicą, w sklepach stacjonarnych i internetowych, telefonem, zegarkiem – gdzie chcesz i jak chcesz. Ciesz się wygodą i bezpieczeństwem, jakie dają płatności kartą Visa.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO

 

 

Twoja karta ma kilka poziomów zabezpieczeń.


• Nikt niepowołany nie odczyta danych karty, ponieważ są zabezpieczone chipem lub cyfrowym tokenem.


• Gdy płacisz kartą, następuje weryfikacja w tle. Przy płatnościach zbliżeniowych kwoty powyżej 100 zł i losowe mniejsze transakcje wymagają Twojego potwierdzenia unikatowym PIN-em.

 

Płatność kartą to dodatkowa pomoc w razie oszustwa.


Osoba, która padła ofiarą przestępstwa, oszustwa, nie otrzymała towaru lub usługi, a zapłaciła za nie kartą, może skorzystać z procedury chargeback. Dzięki niej, za pośrednictwem swojego banku-wydawcy karty, może odzyskaćpieniądze od nierzetelnego sprzedawcy.

 

Niekiedy zakupy internetowe mogą pójść nie po Twojej myśli. Może się zdarzyć, że sklep, w którym zrobisz zakupy, okaże się fałszywylub zostanie zlikwidowany, więc w przypadku reklamacji nie będzie się do kogo zwrócić. Towar może nie dotrzeć, zostać uszkodzony, albo zawartość przesyłki nie będzie zgodna z zamówieniem, a dostawca odmówi zwrotu kosztów. Czasami Twoje konto może zostać obciążone kwotą inną niż powinno.

 

Zawsze zgłaszaj takie przypadki do swojego banku – masz wtedy dużą szansę na odzyskanie środków w ramach bezpłatnej usługi chargeback. 

 

 

 

WYGODA I SZYBKOŚĆ

 

 

Poza tym, że bezpieczne, płatności kartą Visa są szybkie i wygodne. Dostosowują się do Twojego stylu życia.


• Kartą Visa możesz płacić w dowolnym miejscu na świecie, siedząc na kanapie lub podróżując pociągiem, w sklepach stacjonarnych i internetowych, krajowych i zagranicznych. W przypadku płatności zagranicznych,zawsze przed autoryzacją transakcji w bankomacie lub punkcie sprzedaży otrzymujesz informację o kwocie do zapłaty w walucie kraju, w jakim dokonujesz płatności.Możesz też wybrać płatność w walucie Twojego rachunku.


• W niektórych przypadkach (jeśli dany punkt dopuszcza taką możliwość) możesz wybrać walutę swojej transakcji. Jest to usługa DCC (z ang. Dynamic Currency Conversion). Wtedy zostają Ci zaprezentowane informacje o zastosowanym kursie waluty oraz kosztach (opłaty i prowizje). Nie są to prowizje i kursy banku – są one ustalane przez akceptanta transakcji lub operatora danej sieci bankomatów.
*Szczegóły dotyczące rozliczeń transakcji Twoją kartą znajdziesz w regulacjach bankowych dotyczących kart płatniczych.

 


Za granicą zapłacisz kartą równie prosto i bezpiecznie, jak w swoim kraju!


• Płać o dowolnej porze dnia i nocy, w tygodniu, dni wolne od pracy czy święta.


• Płać jednym kliknięciem. W niektórych sklepach możesz zapisać dane karty i nie musisz ich za każdym razem uzupełniać.


• Niech płaci się samo. Coraz częściej, dla usług opłacanych kartą w internecie (np. opłata abonamentu za telewizję cyfrową, telefon, serwis z muzyką), dostępne są tzw. płatności cykliczne kartą – nie musisz wtedy co miesiąc pamiętać o płatności. Karta „robi to” za Ciebie – Twoje rachunki płacą się same.

 

Zapytaj o kartę Visa w naszym banku!