Nagroda dla Grupy SGB

 

Grupa SGB (192 Banki Spółdzielcze i SGB-Bank S.A.) została uhonorowana nagrodą w konkursie „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń” w kategorii „najciekawsza innowacja dla banku”.

 

Jury konkursu, którego wyniki zaprezentowano w trakcie trwającego w Warszawie Spotkania Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń (Warsaw International Banking Summit), nagrodziło zrzeszenie SGB za sprawne przygotowanie oraz wdrożenie płatności mobilnych, które zmieniły wizerunek bankowości spółdzielczej i pozwoliły uzyskać mieszkańcom wsi i małych miast dostęp do najnowocześniejszych form płatności elektronicznych.

 

– Warto przypomnieć – mówi Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku SA – że banki spółdzielcze SGB trafiły do awangardowej grupy banków w Polsce, które udostępniły swoim klientom wszystkie liczące się na rynku płatności mobilne. Dziś również jest to istotny wyróżnik naszej oferty: dzięki nowej aplikacji SGB Mobile klienci banków spółdzielczych mogą zarządzać kartami dodanymi w ramach płatności mobilnych BLIK i portfelami cyfrowymi takimi jak Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay. Patrząc przez pryzmat wcześniejszych doświadczeń i wieloletnich opóźnień technologicznych, które mocno doskwierały sektorowi bankowości spółdzielczej, te wdrożenia okazały się przełomem, pozwoliły zniwelować dystans dzielący nas od banków komercyjnych i odpowiedzieć na oczekiwania naszych klientów.