Małe Miasto Nakło nad Notecią

Małe Miasto Nakło nad Notecią – to seria tygodniowych warsztatów edukacyjnych dla dzieci, podczas których 108 dzieci uczyło się przez tydzień 18 zawodów. Dzieci zarabiały fikcyjne Denary Nakielskie za każde zajęcia, płaciły podatki oraz wpłacały pieniądze do banku.

 

W trakcie projektu zarobione pieniądze dzieci mogły wydawać w sklepie “kusicielu”, a na sam koniec za pozostałe środki mogły nabyć zabawki marzeń. Poza tym dzieci uczyły się z wydanej przez Fundację Teraz Wy książki (Dziecięca Finansoteka) podstawowych pojęć dotyczących pieniądza.

 

W projekcie wzięło udział 18 pracodawców z terenu powiatu nakielskiego, w tym Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią, który pełnił podwójną rolę, tj. po pierwsze uczył zawodu bankowca, po drugie zajmował się przyjmowaniem wpłat od dzieci, naliczaniem podatków oraz odsetek.

 

Organizatorem projektu była Fundacja Teraz Wy, a projekt był wsparty ze środków Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Cykl projektów Małe Miasto otrzymał wyróżnienie Rady Edukacji Finansowej, a nad projektem patronat objęło Ministerstwo Finansów.